Nazywam się Maria Godlewska. Moje doświadczenie zawodowe to 13 lat pracy jako prawnik i główny negocjator w dziale prawnym IBM Polska w Warszawie. W tym czasie do moich obowiązków należało m.in. tworzenie  i negocjowanie umów na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań IT, bieżąca obsługa prawna spółki oraz udzielanie porad prawnych, opinii i wyjaśnień w zakresie stosowania prawa. Dzięki pełnieniu funkcji negocjatora nauczyłam się biznesowego spojrzenia na projekty. Dlatego ważnym jest dla mnie tworzenie umów, które odzwierciedlają praktyczne potrzeby i wymagania.

Kolejnym moim krokiem zawodowym było otwarcie Pracowni Umów – czyli swojej własnej kancelarii prawnej. To tu wykorzystuję swoje doświadczenie oraz wiedzę, doradzając w kwestiach zgodności modeli biznesowych firm z obowiązującym prawem oraz ochrony ich innowacyjnych pomysłów/własności intelektualnej. To bardzo ważne, aby wiedzieć, jak dbać o swoje interesy i odpowiednio zabezpieczać je przed konkurencją.

Posiadam tytuł zawodowy radcy prawnego, który uzyskałam po odbyciu aplikacji radcowskiej w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

Prywatnie jestem mamą Leona, Marcela i Matyldy.

Wiedza, doświadczenie zawodowe, zaangażowanie w prowadzone sprawy, dokładność i sumienność to cechy mecenas Marii Godlewskiej, które skłoniły mnie do podjęcia współpracy. Jej umiejętność cierpliwego i jasnego przedstawiania zawiłości procedur i przepisów prawnych oraz wrodzona chęć niesienia pomocy innym świetnie sprawdziła się podczas prowadzonych warsztatów oraz konsultacji dla początkujących przedsiębiorców.

Pani Maria Godlewska wykazuje się do tego ogromną empatią i życzliwością w wykonywaniu swoich obowiązków oraz w kontakcie osobistym i telefonicznym.

 

Dorota Glaza

Koordynatorka Zespołu ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu , Urząd Miasta Bydgoszczy